fbpx
 In Általános, Hírek, Kiemelt

Szívesen adnál adatelemzési feladatokat erre a területre szakosodott egyetemi hallgatóknak? Vannak feldolgozásra váró adatbázisaid? Úgy gondolod, hogy modern adatelemzési eszközök és módszerek alkalmazásával választ kaphatnál fontos üzleti kérdésekre? Előrejelzésekre, ajánló rendszerre, új piacszegmentálási megoldásokra, hatékonyabb marketingre lenne szükséged, és úgy véled, hogy ebben segíthet az adatelemzés?

A régió egyik legjobb üzleti analitikai mesterprogramja a CEU-n fut ( https://economics.ceu.edu/program/master-science-business-analytics ). Az egyéves, jelenleg még nagyrészt Budapesten zajló program szeptemberben indul és a következő év júniusában ér véget. A hallgatók a második félévben, tanulmányaik szerves részeként gyakorlati feladatokat (úgynevezett „capstone projekteket”) kapnak külső megbízóktól: vállalkozásoktól, vállalatoktól, bankoktól, kutatóintézetektől és más szervezetektől. Olyan feladatokat, amelyek megoldásában központi szerepe van valamilyen kellően nagy és komplex adatbázis üzleti vagy egyéb célú elemzésének.

A résztvevő diákoknak egy „projektgazda” elvárásaihoz igazodva meg kell érteniük az adott helyzetet, a megoldandó problémákat, át kell gondolniuk, hogy a rendelkezésre álló adathalmazzal mit lehet kezdeni, végre kell hajtaniuk az adatelemzési feladatot, majd a projekt végén a megbízó részére össze kell foglalniuk a következtetéseiket és javaslataikat. Munkájuk értékelésénél az egyetem kiemelten veszi figyelembe a megbízó véleményét.

A program januárban és februárban külső partnerek (megbízók, projektgazdák) keresésével indul, majd az elképzelések egyetemi jóváhagyása után a megvalósítás következik március és június eleje között. A munka megkezdése előtt a felek titoktartási megállapodást írnak alá, de figyelembe kell venni, hogy a hallgatók munkáját az egyetemnek értékelnie kell. A munka eredménye, az elkészült dokumentáció a megbízót illeti, a hallgatók munkájáért fizetni nem kell, a projektmunka tanulmányaikhoz tartozik. A szabályokat, elvárásokat, határidőket a vonatkozó egyetemi szabályzat tartalmazza. A munka és a záró dokumentumok nyelve angol (a hallgatók között sok külföldi van); ha a magyar nyelvtudás elengedhetetlen, vagy az előnyt jelent, külön kell jelezni.

Az aktuális tanév második féléve és ezzel a partnerek és a projektek keresése megkezdődött. A projekteket a CEU részéről Bőgel György, az Ecommerce Hungary elnöke koordinálja. Ha érdekel a lehetőség, ha szívesen kezdeményeznél projektet, levélben ( bogelgy@ceu.edu ) vagy telefonon (20 240 1690) léphetsz vele kapcsolatba. Köszönet mindazoknak az ECH tagoknak, akik az elmúlt években már érdekes projektekkel segítették a hallgatók munkáját!